URBAN – Europos iniciatyva, skatinanti jaunimą įsitraukti į miesto daržininkystės veiklas

Miesto daržininkystė – tai ne tik būdas tvariau auginti daržoves, bet kartu galimybė susipažinti su naujais žmonėmis bei įgyti naujų įgūdžių. Ši veikla teikia daug naudos sveikatai, o dar svarbiau – apjungia ir vienija vietos bendruomenes. Miesto daržai skatina  gyventojus užsiimti konstruktyvia veikla, prisidėti prie bendrų tikslų įgyvendinimo, kurti draugiškus santykius bei ugdyti tarpasmeninius įgūdžius.

Šiame kontekste KMOP – Socialinių veiksmų ir inovacijų centras (Graikija), BUPNET (Vokietija), Einurd (Islandija), Xwhy (Lietuva), Amadora Inova (Portugalija) ir KMOP Skopje (Šiaurės Makedonija) suvienijo jėgas įgyvendinant projektą URBAN – Jaunimo įtraukimas į miesto sodininkystės veiklas“. Projektu siekiama užtikrinti vietos bendruomenių (tame tarpe ir socialinę atskirtį patiriančio jaunimo, migrantų bei pabėgėlių) edukaciją ir įsitraukimą į miesto daržų steigimo ir puoselėjimo veiklas. URBAN projektas taip pat prisideda prie augančių diskusijų apie klimato kaitą, ekosistemas ir darnų vystymąsi.

Pagrindiniai URBAN tikslai – sukurti naujus mokymo šaltinius, padėsiančius užtikrinti edukatorių bei praktikų, dirbančių suaugusiųjų lavinimo srityje,  profesinį tobulėjimą; paskatinti jaunų žmonių, kuriems gresia marginalizacija, socialinę įtrauktį; parengti mokymų programą apie miesto daržų įrengimą ir priežiūrą.

Projektas oficialiai startavo liepos mėnesį, pirmajam partnerių susitikimui įvykus internetinėje erdvėje. Šiuo metu jau yra parengta tyrimo metodologija – pasitarnausianti, atliekant jaunimo ir srities ekspertų apklausas. Gauta informacija padės parengti gerosios praktikos gaires apie miesto daržininkystę “Ekologiškos miesto daržininkystės vadovą”.

URBAN projektas yra finansuojamas pagal Europos Komisijos Erasmus+ programą ir tęsis 24 mėnesius (nuo 2020 m. birželio mėn. iki 2022 m. gegužės mėn.). Jį įgyvendina šešių, didelę patirtį turinčių projekto partnerių konsorciumas iš Graikijos, Vokietijos, Portugalijos, Lietuvos, Islandijos ir Šiaurės Makedonijos. Pagrindinis projekto koordinatorius – KMOP (Socialinių veiksmų ir inovacijų centras).

Daugiau informacijos apie projektą galite rasti oficialiame projekto internetiniame puslapyje https://www.urbangardeningproject.eu/, Facebook paskyroje https://www.facebook.com/urbangardeningproject/ arba tiesiogiai susisiekę su mumis el. paštu info@urbangardening.eu!

Leave a Comment

Netfang þitt verður ekki birt. Nauðsynlegir reitir eru merktir *